Wocaties Band je hudební skupina z Příbramska, která vznikla roku 2007 pod záštitou ZUŠ Dobříš. Tehdy jsme začali hrát svá první vystoupení na místních zábavách a tím jsme odstartovali dráhu zábavové kapely.

Iniciátor vzniku WB je pan učitel ze Základní umělecké školy v Dobříši Libor Vokatý. Nasměroval nás na cestu zábavové kapely a staral se nám v zárodku i o výběr písní. Zajišťoval, abychom měli kde hrát a dostali se tak do povědomí světa zábavových kapel. Název Wocaties Band, čti: [Vokatýs Bend] („Vokatého Banda“), byl jakousi pracovní a tehdy prozatímní verzí názvu naší tvořící se hudební skupiny. Tento název se ale uchytil a už nám zůstal. Teď ho považujeme za takové poděkování Liborovi za to, že s partou puberťáků trávil čas ve zkušebně a za to, že bez něj bychom možná ani nezačali.

Ze začátku naší existence jsme zkoušeli první jednoduché písně a za nástroji jsme se střídali jako na běžícím pásu. První zárodky kapely Wocaties Band čítaly něco kolem 14 mladých muzikantů (většina žáci ZUŠ Dobříš). V průběhu jednoho roku sestava vykrystalizovala do nynější podoby a začalo se hrát aktivně na koncertech a zábavách.

Do roku 2014 jsme hráli v osmičlenné sestavě. Toho roku kapelu opustila klávesistka Hanka. Od roku 2016 s námi vokalistka Bára vystupuje jen příležitostně. Na začátku roku 2019 s námi ukončila spolupráci zpěvačka Tereza Wess Štěpánová. Od té doby pokračujeme v pětičlenné sestavě.

Máme za sebou nespočet odehraných koncertů, svateb, zábav atd., které můžete sledovat na našich webových stránkách v menu – reference/odehrané akce. Máme již deset let zkušeností a písně vybíráme tak, abychom oslovili co možná nejširší spektrum posluchačů.